| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Fiber Type | Singlemode 9/125 |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | >50db |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTX, FTTX |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G |
| Product Name | MPO Pigtail |
| Type | FTTx Solutions, 2.5mm |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Connector Type | SC ST FC |
| Package | 1 Pcs /box |
| Type | Fiber Optic Tool Box, Testers &Tools |
|---|---|
| Use | FTTX, FTTH |
| Bag Size | 28*15*20cm |
| Accessories 1 | Fiber Optic Cleaver |
| Accessories 2 | 10MW VFL |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Network | Fiber Optic |
| Product Name | SMA 905 Fiber Optic Connector Jumper |
| Type | Fiber Optic Cleaver |
|---|---|
| Product Name | Fiber Optic Cleaver |
| Outercoat Diameter | 0.25mm-0.9mm |
| Fiber Diameter | 125μm |
| Cleaved Angle | <0.5 ° |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | FTTH Fiber Optic LC UPC SM DX Patch Cord |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, Ip, 4g, 3G |
| Product Name | Invisible Fiber Cable Terminal Box |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable Reel |
|---|---|
| Place Of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product Name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal Or Plastic |
| Capacity | 100M-1000M |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable Reel |
|---|---|
| Place Of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product Name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal Or Plastic |
| Capacity | 100M-1000M |