| Type | Fiber Pigtails |
|---|---|
| Fiber Type | SM/MM/OM3 |
| Fiber Core | 2,4,6,8,12 Core Optional |
| Fiber Length | 1m Or Customized |
| Connector Type | FC SC ST LC |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable Reel |
|---|---|
| Place Of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product Name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal Or Plastic |
| Capacity | 100M-1000M |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G |
| Product Name | E2000 Patch Cord |
| Type | Fiber Pigtails |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Name | Drop Cable |
| Fiber Type | G657A1, G657A2 |
| Color | White ,black |
| Type | Other |
|---|---|
| Network | Wireless Lan |
| Product Name | Multimode Duplex LC Optic Fiber Cable Connectors |
| Connector | LC |
| Ferrule Of End-face | PC,UPC,APC |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Fiber Type | Singlemode |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | ≥50dB(PC/UPC) ≥60dB(APC) |
| Fiber Count | 2 To 24 Fiber |
|---|---|
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Application | Telecommunication |
| Fiber Type | G655,G652D, G657A1, G657A2 |
| Fiber Brand | Corning, OFS, YOFC |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable Reel |
|---|---|
| Place Of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product Name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal Or Plastic |
| Capacity | 100M-1000M |
| Model Number | TAC-Tactical Cable Reel Patch Cord |
|---|---|
| Place Of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product Name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal Or Plastic |
| Capacity | 100M-1000M |
| Type | Fiber Optic Patch Panel |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G, Fiber |
| Fiber Type | SM/OM3/OM4 |