| Type | Fiber Optic Patch Panel |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G, Fiber |
| Fiber Type | SM/OM3/OM4 |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Network | FIBER OPTIC |
| Name | 90 Degree Fiber Connector Boot |
| Product Name | Fiber Optic Patch Cord |
| Connector Type | LC/ SC/ FC/ ST/ MU/ MTRJ/ MPO/ E2000/ DIN/ SMA/ D4/ SFF/ LC Uniboot |
|---|---|
| Storage Temperature | -40℃~+85℃ |
| Cable Type | Fiber |
| Cable Material | PVC/LSZH/OFNP/OFNR |
| Insertion Loss | ≤0.3dB |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Network | 4g, 3G |
| Fiber Core | 8 Core ,12 Core , 24 Core |
| Connector | MTP,MPO,LC,SC |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Name | 90 Degree Fiber Connector Boot |
| Product Name | Fiber Optic Patch Cord |
| Fiber Type | G652D,G657A1,G657A2,G655 |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Product Name | Fiber Optic Faceplate |
| Suitable Adapter | SC,LC |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTA,FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, Fiber Optic |
| Cable Structure | Outdoor FTTH Drop Cable/Round Cable/Flat Drop Cable |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Inserion Loss | <0.2db |
| Return Loss | >55db |
| Jacket Color | Black |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Network | Fiber Optic |
| Cable Structure | Outdoor FTTH Drop Cable/Round Cable/Flat Drop Cable |
| Type | FTTA Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTA |
| Warranty Time | 5 |
| Network | Fiber Optic |
| Waterproof | IP68 |