| Type | FWDM |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | 3 Port FWDM |
| Operating Wavelength | 1310nm,1490nm,1550nm |
| Ports | 3 Ports |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | FTTH Box |
| Cable Diameter | 5mm-10mm |
| Adapter Ports | 2 |
| Type | Fiber Optic Splice Closure |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | Dome Type Fiber Optic Splice Closure/enclosure |
| Fiber Count | 12,24,36,48,96,144,288 |
| Size | 160 X 540 D*H(mm) |
| Type | Fast Connector Equipment, SC |
|---|---|
| Application | FTTX |
| Color | White |
| Fiber Type | MM |
| Wavelength | 1310/1550nm |
| Type | Fiber Optic Transceivers |
|---|---|
| Use | FTTP |
| Port Type | Fiber Optic Media Converter |
| Data Rate | 10/100/1000M |
| Fiber Type | Single Mode/multi Mode |
| Type | Fiber Optic Transceivers |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | 10/100/1000M Media Converter |
| Fiber Type | Single Mode Dual Fiber |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Type | Fiber Optic Media Converter |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | 10/100/1000M Media Converter |
| Fiber Type | Single More & Multi Mode Dual Fiber |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Type | Enterprise Wireless Access Point |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Strapping Thickness | 4.6mm/7.9mm/10mm/12mm/12.7mm/15mm/16mm/19mm |
| Length Per Reel | 30m / 50m |
| Banding Buckles Width | 10mm/12mm/16mm/19mm |
| Type | Fiber Optic Splice Closure, Dome/horizontal |
|---|---|
| Color | Black |
| Closure | PP/PC/ABS/ABS+PP |
| Box Capacity | 12-288 Core |
| Splice Tray Material | ABS |
| Core | Single-Mode Or Multi-Mode |
|---|---|
| Bandwidth | 10G, 40G, 100G, Etc. |
| Cable Strength Member | Aramid Yarn, Steel Wire |
| Type | Fiber Optic Cable |
| Fiber Type | OM1, OM2, OM3, OM4, OS2 |