| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Connector Type | MTP |
| Connector Fiber Count | 12, 24 |
| Polish | PC, APC |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Connector B Type | OptiTap |
| Connector A Type | SC/APC |
| Product Type | FTTH Drop Cable Assemblies |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTX |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Ip, 4g, 3G |
| Application | Furukawa Slim,Huawei And Optitap Adapter |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTX |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Ip, 4g, 3G |
| Application | Huawei,Furukawa Slim And Optitap Adapter |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTX |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Ip, 4g, 3G |
| Application | Huawei And Optitap,Slim Adapter |
| Type | Optical Fibers |
|---|---|
| Use | FTTX |
| No. Of Fiber | 24 |
| 3D Testing | 100% |
| Fiber Type | SM/MM/OM3/OM4/OM5 |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Number Of Conductors | 1 |
| Model Name | OptiTap Drop Cable Patch Cord |
| Connector A | OptiTap Hardened Connector |
| Connector B | SC/APC Connnector With 2.9mm Leg |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Fiber Type | Singlemode 9/125 |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | >50db |
| Number Of Conductors | 1 |
|---|---|
| Product Name | Fiber Optic Patch Cord |
| Color | Yellow |
| Connector | SC-SC |
| Working Temperature | -40~+75°C |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTP |
| No. Of Fiber | 24. |
| Multi-Mode Fiber | OM1/OM2/OM3 |
| Single-Mode Fiber | G655,G652D, G657A1, G657A2 |