| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTX |
| Network | 4g, 3G |
| Fiber Type | Singlemode |
| IP Protection Class | IP68 |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Type | FC/SC/ST/LC |
| Mode | SM&MM |
| Working Condition | -40°C To +75°C |
| Working Wavelength | 1200~1600nm |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | FTTH SC UPC Drop Cable Patch Cord |
| Type | Fiber Fusion Splicer |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 Years |
| Key Words | Fiber Optic Cable Splicing Machine |
| Splicing Time | 5S |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | 4g, 3G, Fiber Optic Patch Cord, Fiber Optic Loopback |
| Connector Type | LC |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Jacket Color | Yellow Or Customize |
| Diameter | 600um |
| Material | PVC, LSZH, OFNR, OFNP |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | 4g, 3G, Fiber Optic Patch Cord, Fiber Optic Loopback |
| Connector Type | LC |
| Type | Fiber Optic Splice Closure |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | 48/96 Core Optical Fiber Joint Closure |
| Port | Shenzhen |
| Color | Black |
| Type | Fiber Optic Splice Closure |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | 48/96 Core Optical Fiber Joint Closure |
| Port | Shenzhen |
| Color | Black |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | SC/APC-SC APC Fiber Optic Patch Cord |