| Type | Racks & Enclosure |
|---|---|
| Use | Overhead, Buried Directly, Manhole |
| Warranty Time | 5 |
| Network | Fiber Optic |
| Product Name | Fiber Optic Splice Closure |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Fiber Type | Multimode |
| Diameter | 2.0 Mm/3.0mm |
| Length | 1M, 1.5M,2M As Your Request |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | Ftth Mini Fiber Optic Terminal Box 2 Ports |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Product Name | Fiber Optic Faceplate, 1 Port |
| Suitable Adapter | SC,LC |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Product Name | Fiber Optic Faceplate, 1 Port |
| Suitable Adapter | SC,LC |
| Type | Fiber Optic PLC Splitter |
|---|---|
| Product Name | 1*8 Fiber Optic Plc Splitter |
| Fiber Type | G652D Or G657A1 |
| Cable Polishing | APC/PC/UPC |
| Cable Outer Sheath | PE Or AT |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Product Name | 1*8 PLC Splitter |
| Fiber Type | G657A1 |
| Cable Length | 1m |
| Steel Tube Size | 60x7x4mm |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Product Name | Fiber Optic Faceplate, 4 Port |
| Suitable Adapter | SC,LC |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 5 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | Fiber Optic Faceplate, 2 Port |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH |
| No. Of Fiber | 1. |
| Waterproof | IP67 IP68 |
| Fiber Type | G657A, G652D, Om1, Om2, Om3 |