| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTA |
| Model Name | Reinforced Optical Adapter For Huawei |
| Cable Type | 2.*3.0mm,3.0mm ,5.0mm |
| Waterproof | IP68 |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Fiber Type | Singlemode 9/125 |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | >50db |
| Jacket Color | Yellow |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Fiber Type | Singlemode 9/125 |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | >50db |
| Jacket Color | Yellow |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Connector Type | SC,LC,FC,ST |
| Jacket Color | Yellow |
| Length | Customized |
| Type | FTTx Solutions, Indoor Wall Mountable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | 4 Core FTTH Box |
| Material | ABS OR PC |
| Color | White |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | Data Center,FTTH,FTTA,FTTX,CATV,CCTV,Base Station |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G |
| Product Name | MPO-LC Patch Cord |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTX |
| No. Of Fiber | 1. |
| Port Type | SC/ST/FC And RJ45 |
| Data Rate | 10/100/1000M |
| Type | Media Converter |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Operating Standards | 10/100Base-TX And 100Base-FX |
| Power Requirement | DC 5V 1A |
| Applications Distance | 20km Up 20km |
| Type | Fiber Optic Connector |
|---|---|
| Number Of Conductors | 1 |
| Product Name | SC Fast Connector |
| Outer Jacket | PE Bag |
| Color | Blue, Green, Beige |
| Type | Fiber Connector |
|---|---|
| Connector Type | SC/FC/LC/ST/MTRJ/MU Ect. |
| Ferrule End-face | PC, UPC,APC |
| Fiber Type | Singlemode, Multimode |
| Cable Type | Simplex, Duplex |