| Type | Fiber Optic Distribution Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wireless Lan, Bluetooth, Wired LAN, ONVIF, None, SDK, TCP, Ip, POE, GPRS, Wifi, 4g, GSM, 3G, Wiegand |
| Product Name | Optical Fiber Distribution Box |
| Type | Other |
|---|---|
| Network | Wireless Lan |
| Product Name | Fiber Optic Connector |
| Fiber Type | G652D/G657A1/G657A2 |
| Quality Control | 100% Test Before Shipping |
| Type | Fiber Optical Power Meter |
|---|---|
| Use | FTTx |
| Warranty Time | 1 YEAR |
| Measurement Range(dBm) | -70~+6dBm |
| Connector | FC/SC/ST |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | Caixa CTO |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Network | 4g, 3G |
| Name | FTTX MST Terminal Box |
| Dimensions(LxWxH) | 365x137x90mm(Without Cover) 375x142x120mm(With Cover) |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Network | 4g, 3G |
| Name | FTTX MST Terminal Box |
| Dimensions(LxWxH) | 365x137x90mm(Without Cover) 375x142x120mm(With Cover) |
| Type | Optical Fibers |
|---|---|
| Use | FTTP |
| No. Of Fiber | 2. |
| Port Type | Fiber Optic Media Converter |
| Data Rate | 10/100/1000M |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, 4g, 3G |
| Product Name | SC LC FC ST Standard Fiber Optic Connectors |
| Type | Racks & Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTx, Data Center Networks |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, Fiber |
| Name | Fiber Optic Mpo Cassette |
| Type | Fiber Optical Power Meter |
|---|---|
| Use | FTTx |
| Warranty Time | 1 YEAR |
| Measurement Range(dBm) | -70~+6dBm |
| Connector | FC/SC/ST |