| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTT,Testing Equipment |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, Fiber |
| Product Name | 12 Core 0.9mm Fanout MPO - LC |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Name | Dome Joint Closure |
| Shape | Simplex, Duplex, Quad |
| Insertion Loss | ≤0.2dB |
| Type | Fiber Adapter & Connectors, MPO/MTP |
|---|---|
| Application | FTTX |
| Color | Blue/ Greean/Aqua |
| Fiber Type | SM/MM |
| Product Name | MPO Connector |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Connector Type | LC |
| Ferrule End-face | PC, UPC,APC |
| Fiber Type | Singlemode, Multimode |
| Cable Type | Simplex, Duplex |
| Type | Fiber Optic Splice Closure |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | Fiber Access Terminal Closure |
| Dimension(mm) | 395*245*130 |
| Max. Capacity(Single Fiber) | 288 |
| Type | Other |
|---|---|
| Network | Wireless Lan |
| Connector Type | Lc |
| Application | Fiber Connector |
| Port | Shenzhen |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Bluetooth, Wired LAN, ONVIF, Ip, 4g, 3G |
| Product Name | FTTH 8 Core Fiber Optic Terminal Box |
| Type | Zirconia Ferrule, SM/MM |
|---|---|
| Application | Fiber Optic Part |
| Port | Shenzhen |
| Packaging Details | in pp bag |
| Payment Terms | T/T, Western Union |
| Type | Fiber Opitc Adapter, Singlemode/multymode |
|---|---|
| Product Name | Connector |
| Color | Customized |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Wavelength | 9-125um |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Network | None |
| Application | LAN, WAN And Metro Networks |