| Number Of Conductors | 1 |
|---|---|
| Fiber Type | G657A,G652D,single Mode /multi Mode |
| Cable Length | 20m.30m,50m Or Customized |
| Fiber Count | 1-12 Cores |
| Application | Indoor /outdoor Used |
| Number Of Conductors | 2 |
|---|---|
| Cable OD | Cable OD: 900um, 2.0mm And 3.0mm Available |
| Outer Jacket | PVC Or LSZH |
| Typical Insertion Loss(IL) | ≤0.2dB |
| Return Loss(RL) | ≥55dB |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Fiber Mode | Single & Mult Mode |
| Cable Diamete | 0.9/2.0/3.0 Mm |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, FIBER |
| Produce Name | MPO Patch Cable |
| Type | FTTx Solutions, 1.25mm |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Product Name | 1.25mm Ferrules LC/MU Fiber Optic Cleaner |
| Connector Type | LC/MU |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | Optical Equipment Installation |
| Warranty Time | 1 Year |
| Network | Wired LAN |
| Product Name | Optical Fiber Connector Cleaner |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, 4g, 3G, Fiber |
| Connector Type | MPO |
| Type | Fiber Fusion Splicer |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Average Splice Loss | 0.02dB(SM), 0.01dB(MM), 0.04dB(NZDS), 0.04dB(EDF) |
| Splicing Model | Auto & Manual & Full Auto |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | SC/APC-SC APC Fiber Optic Patch Cord |
| Cable Length | 0.5m, 1.5m, 20M, 3M |
|---|---|
| Fiber Type | Singlemode Or Multimode |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | ≥50dB(PC/UPC) ≥60dB(APC) |
| Fiber Brand | Corning, YOFC, OFS ... |