| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | Data Center,FTTH,FTTA,FTTX,CATV,CCTV,Base Station |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G |
| Product Name | MPO/MTP Fiber Optic Patch Cord |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTT,Testing Equipment |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, Fiber, MPO Patch Cord, Mpo Cable |
| Product Name | 12 Core 0.9mm Fanout MPO - LC |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Number Of Conductors | 1 |
| Fiber Type | G657A,G652D,single Mode /multi Mode |
| Cable Length | 20m.30m,50m Or Customized |
| Fiber Count | 1-12 Cores |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | SC-SC Fiber Optic Patch Cord |
| Cable Type | OM3 |
|---|---|
| Connector Type | LC |
| Product Name | Fiber Cable Assembly |
| Cable Flame Rating | IEC60332-1 |
| Cable Bandwidth | 2000MHz/km |
| Cable Outer Diameter | 2.0 3.0 5.0mm |
|---|---|
| Cable Bandwidth | 2000MHz/km |
| Product Name | Fiber Cable Assembly |
| Fiber Count | 2 |
| Cable Flame Rating | IEC60332-1 |
| Cable Diameter | 3.0mm |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 5.0mm |
| Cable Pulling Strength | 50N |
| Connector Type | LC |
| Cable Length | 3m |
| Type | Fiber Pigtails |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Name | SC/APC Patch Cord |
| Fiber Type | Single Mode |
| Fiber Count | Simplex |
| Type | Fiber Pigtails |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Connector Type | SC, LC, FC, ST, E2000, MU, MTRJ... |
| Polishing Type | PC, UPC, APC |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Fiber Type | Singlemode 9/125 |
| Inserion Loss | <0.25db |
| Return Loss | >50db |