| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Jacket Material | PE, TPU, LSZH |
| Fiber Count | 2 To 144 Fiber |
| Fiber Brand | Corning, OFS, YOFC |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | GCYFTY Optical Fiber Cable |
| Fiber Type | G652D |
| Fiber Count | 2~288 Cores |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Product Name | 1*8 PLC Splitter |
| Fiber Type | G657A1 |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTP |
| No. Of Fiber | 24. |
| Multi-Mode Fiber | OM1/OM2/OM3 |
| Single-Mode Fiber | G655,G652D, G657A1, G657A2 |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTP |
| Multi-Mode Fiber | OM1/OM2/OM3 |
| Single-Mode Fiber | G655,G652D, G657A1, G657A2 |
| No. Of Fiber | 2 To 144 |
| Type | Fiber Optic Connector |
|---|---|
| Network | None |
| Color | Green |
| Size | Can Be Produced As Per Client's Request |
| Connector Type | SC/APC |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 3G |
| Product Name | GJBFJV Indoor Fiber Optic Cable |
| Type | Outdoor Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Number Of Conductors | 1 |
| Product Name | Self Supporting Drop Cable |
| Fiber Count | 1~4 |
| Cable Weight | 10kg/km |
| Type | Fiber Optic Cable, Cat 1 |
|---|---|
| Number Of Conductors | 2 |
| Fiber Count | 1~12 |
| Cable Weight | 10kg/km |
| Cable Diameter | 5.0*2.0mm |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | GYCFTY Air Blown Cable |
| Fiber Count | 96 Core |
| Sheath Compound | PE |