| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | FC Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | FC Male To Female |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |
| Type | Fiber Optic Connector |
|---|---|
| Number Of Conductors | 1 |
| Product Name | SC Fast Connector |
| Outer Jacket | PE Bag |
| Color | Blue, Green, Beige |
| Type | Fiber Optic Fast Connector |
|---|---|
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| Product Name | LC Fast Connector |
| Outer Jacket | PE Bag |
| Color | Blue, Green, Beige |
| Type | Testers &Tools |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Color | White |
| Connector Type | SC LC FC ST |
| Cleanning Time | Over 800 Cleans |
| Name | FTTX Terminal Box |
|---|---|
| Dimensions(LxWxH) | 365x137x90mm(Without Cover) 375x142x120mm(With Cover) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Temperature Range | -40~80℃ |
| Round Cable OD | 5.0mm To 14.0mm |
| Type | Other |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Warranty Time | 3 YEARS |
| Network | Wireless Lan |
| Connector | SC,ST,FC,LC,MTRJ,MU,DIN |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| No. Of Fiber | 1. |
| Waterproof | IP67 |
| Fiber Type | G657A, G652D, Om1, Om2, Om3 |
| Fiber Type | SM |
|---|---|
| Inserion Loss | <0.2db |
| Return Loss | >60db |
| Cable Color | Yellow |
| Connector Color | Metal |
| Connector Type | SC |
|---|---|
| Ferrule End-face | UPC,APC |
| Fiber Type | SM,MM |
| Cable Type | Simplex, Duplex |
| Cable OD | 0.9/2.0/3.0mm |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Type | SC |
| Mode | SM&MM |
| Working Condition | -40°C To +75°C |