| Type | Fiber Adapter & Connectors, Fiber Optic Adapter SC-APC SM SX With Shutter |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Durability Time | >1000 |
| Temperature Force | - 55 To + 85 |
| Retention Force | 200-600G |
| Type | Fiber Optic Cable |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Warranty Time | 5 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | SC/APC Patch Cable Compatible With Corning Optitap |
| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | FC Variable Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | FC Male To Female |
| Type | SC APC, SC |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Product Name | Fiber Optic Cable Adapter |
| Fiber Type | Singlemode |
| Type | Fiber Optic Patch Cord |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 3 |
| Network | 4g, 3G |
| Product Name | Fiber Optic Jumper |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Product Name | Fiber Optic Fast Connector |
| MODE | SM |
| Color | Blue/green |
| Insertion Loss | <=0.3 DB |
| Type | Fiber Optic Power Meter |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Product Name | IFOT-5000 Integrated Meter |
| Material | Plastic, Metal |
| Applicable People | FTTX Trouble Shooting; Construction; Training; Network Maintenance |
| Type | Fiber Optic Adapter |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Working Wavelength | 1200~1600nm |
| Insertion Loss (dB) | 0.2 |
| Return Loss(dB) | ≥50 |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Fiber Type | LC Optic Fiber Adapter |
| Sleeve Material | Zirconia Or Phosphor Bronze |
| Return Loss(dB) | ≥50 |
| Operating Temperature | - 40 To + 75°C |
| Type | Fiber Adapter & Connectors, LC UPC Duplex Adapter |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Durability Time | >1000 |
| Temperature Force | - 55 To + 85 |
| Retention Force | 200-600G |