| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Item | SM SX E2000 APC Fiber Optic Adapter With Flange |
| No. Of Fiber | 1 |
| Type | Fiber Opitc Adapter |
|---|---|
| Use | Outdoor/Indoor |
| Type | FC/SC/ST/LC |
| Working Wavelength | 1200~1600nm |
| Insertion Loss (IL) | 0.2 |
| Type | Fiber Optic Terminal Box |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | ODVA/MPO Terminal Box |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Size | 250* 80*70mm |
| Type | Test&Tools |
|---|---|
| Use | Patch Cord Connectors |
| Warranty Time | 1 Year |
| Network | Wired LAN |
| Product Name | Optical Fiber End Cleaning Tool Bag |
| Type | Fiber Optical Attenuator, Singlemode |
|---|---|
| Use | FTTH, FTTH |
| Product Name | LC UPC Male To Female Fiber Optic Attenuator |
| Operating Wavelength | SM: 1200-1600nm Or 1310nm, 1550nm |
| DB Range | 1-30dB (MAX) |
| Type | Fibre Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | SC Fiber Optic Attenuator |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |
| Return Loss(dB) | PC:≥50 UPC: ≥55 APC: ≥60 |
| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | SC Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | SC Male To Female |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |
| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | SC Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | SC Male To Female |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |
| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | LC Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | LC Male To Female |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |
| Type | Fiber Optic Attenuator, Male To Female |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Product Name | ST Fiber Optic Attenuator |
| Connector Gender | ST Male To Female |
| Attenuation Level Range | 0~30dB |