| Fiber Type | OM1, OM2, OM3, OM4, OS2 |
|---|---|
| Cable Jacket Thickness | 0.9mm, 2.0mm, Etc. |
| Jacket | Plenum Or Riser Rated |
| Bandwidth | 10G, 40G, 100G, Etc. |
| Wavelength | 850nm, 1300nm, 1310nm, 1550nm |
|---|---|
| Cable Jacket Thickness | 0.9mm, 2.0mm, Etc. |
| Jacket | Plenum Or Riser Rated |
| Cable Jacket Color | Aqua, Yellow, Orange, Etc. |
| Cable Tensile Strength | 200N, 300N, Etc. |
|---|---|
| Cable Jacket Material | PVC, LSZH, OFNR, OFNP |
| Wavelength | 850nm, 1300nm, 1310nm, 1550nm |
| Cable Jacket Color | Aqua, Yellow, Orange, Etc. |
| Cable Diameter | 2.0mm, 3.0mm, Etc. |
|---|---|
| Cable Jacket Color | Aqua, Yellow, Orange, Etc. |
| Fiber Count | 2-144 Fibers |
| Connector | LC, SC, ST, FC, MTRJ, Etc. |
| Core | Single-Mode Or Multi-Mode |
|---|---|
| Bandwidth | 10G, 40G, 100G, Etc. |
| Cable Strength Member | Aramid Yarn, Steel Wire |
| Type | Fiber Optic Cable |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable reel |
|---|---|
| Place of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal or Plastic |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable reel |
|---|---|
| Place of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal or Plastic |
| Model Number | AFIBERSOLUTION-Cable reel |
|---|---|
| Place of Origin Thickness | Guangdong, China |
| Product name | 500 Meter Portable Field Deployable Tactical Fiber Optic Cable Reel |
| Material | Metal or Plastic |