| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 2 |
| Network | Ip, 4g, 3G |
| Product Name | Hoptic Connector |
| Type | Other |
|---|---|
| Network | Wireless Lan |
| Color | Green |
| Application | FTTH,CATV,CCTV |
| Certificate | RoHS,CE,ISO |
| Type | WDM |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Warranty Time | 1 Year |
| Reflect Wavelength | 1550nm 1650nm 1625nm |
| Working Wavelength | 1260 - 1360 & 1460 - 1581 |
| Type | Racks & Enclosure |
|---|---|
| Use | FTTx, Data Center Networks |
| Warranty Time | 3 |
| Network | Wired LAN, ONVIF, 4g, 3G, Fiber |
| Name | Fiber Optic Mpo Cassette |
| Type | Fiber Adapter & Connectors |
|---|---|
| Use | FTTA |
| Model Name | OptiTap Adapter |
| Feature | Compatible With OptiTap And H-Connector |
| Fiber Count | SC Simplex |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Product Name | Fiber Optic PLC Splitter |
| Fiber Type | G652D, G655, G657A, On Request |
| Insertion Loss(dB) | 7.1/7.3 |
| Loss Uniformity (dB) | 0.6 |
| Type | Fiber Optic Cable, FTTx Solutions |
|---|---|
| Number Of Conductors | ≥ 10 |
| No. Of Fiber | 32 |
| Connector Type | LC SC FC ST |
| Fiber Type | G652D, G655, G657A, On Request |
| Type | Fiber Adapter & Connectors, SC/UPC Optic Fiber Adapter |
|---|---|
| Use | FTTH |
| Durability Time | >1000 |
| Temperature Force | - 55 To + 85 |
| Retention Force | 200-600G |
| Type | Fiber Optic Power Meter |
|---|---|
| Warranty Time | 1 Year |
| Product Name | Fiber Optical Multimeter |
| Calibration Wavelength(nm) | 850/1300/1310/1490/1550/1625 |
| Connector Type | Interchangeable FC/SC/ST For PC/APC |
| Type | FTTx Solutions |
|---|---|
| Use | FTTX |
| Warranty Time | 5 |
| Connector B Type | OptiTap |
| Connector A Type | SC/APC |